Pasaport Tercüme

Pasaport Tercüme

Turkey Tercüme, başka ülkelere gidecek olanlar için pasaport tercüme hizmet sunuyor.

Ülkeler arasında ticaret, eğitim vb. durumlardan dolayı iletişimin artmasıyla birlikte tercüme hizmetlerine ihtiyaç çok arttı. Bu artan tercüme hizmetlerinin başında da pasaport tercümeleri yer alıyor. Pasaport, başka bir ülkeye gidilmesini sağlayan uluslararası kimlik belgesidir. Pasaportun içerisinde kimlik bilgileri gibi önemli bilgiler yer alır.

Yurt dışına çıkılırken bazı ülkelerin resmi kurumları tarafından pasaport tercümesi istenir. Pasaport tercümesi belgesi, resmi niteliğe sahiptir. Bundan dolayı da yeminli tercümanlar tarafından tercüme edilip notere onaylatılmalıdır. Aynı zamanda pasaport tercümesinde apostil onayına da ihtiyaç vardır. Tercüme edildikten sonra tercüman tarafından üzerine ıslak imza atılır. Islak imzanın yanı sıra kaşede basılması gerekiyor.

Pasaport Tercüme Nasıl Olması Gerekiyor?

Pasaport tercüme işlemlerinin belirli kurallara uygun olarak yapılması gerekiyor. Bu kuralları şöyle belirtebiliriz;

 • Apostil onayı olmalıdır.
 • Yeminli tercümana ait ıslak imza ve kaşe olmalıdır.
 • Noter tarafından tasdiklenmelidir.
 • Eksiksiz bilgiler yer almalıdır.
 • Yorum katılmamalıdır.

Pasaport tercümesinin istendiği durumları şöyle sıralayabiliriz;

 • Eğitim için yurt dışına gitme
 • Yurt dışındaki resmi kurumlara yapılacak başvurular
 • Türkiye’de yabancılar vekalet vereceği zaman
 • Ticaret yapmak için yurt dışına çıkarken
 • Yabancı uyruklu kişiler hastanede tedavi olurken
 • Turistlik seyahatler
 • Yabancılara gayrimenkul satışı yaparken

Pasaport, yurt dışına çıkacak ve Türkiye’ye girişte gerekli olan bir belgedir. Pasaport olmadan ülkelere giriş ve çıkışlar kesinlikle olmaz. Pasaportun aslı uluslararası açıdan hayati önem taşırken tercümesi de birçok kurum için önem arz ediyor. Tüm belirtilen bu hususlardan dolayı pasaport tercümesinin çok dikkatli yapılması gerekiyor. Özellikle tercümeyi yapacak tercümanın yeminli olup olmadığı çok iyi araştırılmalıdır. Standart bir tercümanın yaptığı tercüme geçersizdir.

Pasaport Tercümesi Ne Kadar Sürer?

Pasaport tercümesi yaklaşık 1 günde yapılıyor. Yeminli tercüman tarafından tercüme edildikten sonra editörler tarafından kontrolü yapılır. Kontroller yapıldıktan sonra hatalı yerler varsa düzeltilip notere onaylatılması için gönderilir. Ancak acil olduğunu talep ederseniz gün içerisinde tercüme gerçekleşir. Yalnız acil tercüme işlerinin fiyatı standart tercümelere kıyasla biraz yüksektir.

Pasaportun tercümesi tüm dillerde aynı kalitede olmalıdır. Pasaport tercüme edilirken belgenin formu da tüm dillerde aynı olmalıdır. Belgenin formu kesinlikle bozulmamalıdır. Aynı şekilde kaynak dildeki kelimelerin tam karşılığı olacak şekilde tercüme gerçekleştirilmelidir. Tercümedeki en ufak hata ülkelerin resmi makamları tarafından başvuruların reddedilmesine sebep olur.

Pasaport tercümesinde notere tasdiklenmekse geçerlilik süresi de olmaz. Tercüme notere tasdiklenirse geçerlilik süresi 6 ay olur. Tercüme hizmeti, etkili iletişim ve yasal uyumluluk açısından çok önemlidir. Turkey Tercüme şu noktalar çerçevesinde pasaport tercümesi işleminin gerçekleşmesini sağlıyor;

 • Müşteri ihtiyaçları
 • Gizlilik
 • İş kalitesi
 • Yasal gereklilik

Pasaport tercüme işlemleri için tercümanlık büromuzla iletişime geçerek daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Blog

Pasaport Tercüme

passport

[vc_row][vc_column][vc_column_text css=”.vc_custom_1684930568426{margin-bottom: 30px !important;}”]

Dünya üzerinde kullanılan bütün dillerde en hızlı, doğru ve uygun pasaport tercümesi için bize ulaşın.

[/vc_column_text][vc_column_text]Pasaport Tercümeİçinde yaşadığımız küresel ve mobil dünyada eskisine nazaran çok daha fazla ihtiyaç duyduğumuz pasaport tercüme desteği için sektörün en iyi yeminli tercümanlarından hizmet almak artık çok kolay. Bizimle iletişime geçmeniz yeterli!

Yetkin çevirmen kadrosu, hızlı, kaliteli ve sorunsuz hizmet anlayışı ile Turkey Tercüme Bürosu, ihtiyaç duyduğunuz yeminli ve noter onaylı pasaport tercüme desteğini size vakit kaybettirmeden sağlıyor. Başta Almanca, Fransızca, İngilizce, Rusça, İspanyolca, Arapça, Azerice, Türkmence olmak üzere her dilde pasaport çeviri taleplerinizi, alternatif iletişim kanallarımızdan birini kullanarak bize iletebilirsiniz.

Yurt dışına çıkarken ve ülkeye giriş yaparken kullanılan resmi bir belge olma niteliği taşıyan pasaportlar için bir çok farklı kurum tarafından tercüme talebinde bulunulabilir. Önemli bir kimlik olan pasaport tercüme işleminin söz konusu dile hakim ve bu alanda tecrübeli yeminli tercümanlar tarafından gerçekleştirilmesi gerekir.

Pasaport Çevirisi

Yurt dışına yapılan turistik, eğitim ya da iş amaçlı seyahatlerde; yabancılara yapılan gayrimenkul satışları sırasında; yabancıların vatandaşlık, vekalet, nikah gibi işlemleri ve yabancı kurumlara farklı amaçlarla yapılan resmi başvurular için pasaport tercümesi talep edilebilir.

Kişinin başvuru amacı ve başvuruda bulunduğu kuruma göre farklı mercilerden noter onaylı ya da apostil onaylı pasaport tercüme talebi gelebilir. Bu noktada önemli olan söz konusu çeviri ihtiyacını profesyonel yeminli çevirmenler aracılığıyla karşılamaktır.

Ankara’da faaliyet gösteren Turkey Tercüme Bürosu dünyanın her yerine hizmet ve destek sağlıyor. Pasaport çevirisi konusunda da hatasız, eksiksiz, usulüne uygun, hızlı ve uygun desteği sağlıyor. Pasaportunuz henüz bulunmuyor ise başvuru işlemleriniz için T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Randevu Sistemi üzerinden randevu almanızı öneriyoruz.

Pasaport Tercüme Fiyatları

Pasaport tercüme ücreti ve tasdik fiyatları konusunda en doğru ve güncel bilgiyi iletişim bilgilerimiz üzerinden bizimle irtibata geçerek öğrenebilirsiniz.

Ankara Tercüme Bürosu pasaport çeviri ihtiyaçlarına en hızlı cevap veren tercüme büroları arasında yer alıyor. İnternet üzerinden, mobil telefonlarınızı kullanarak, elden ya da kargoyla evrakınızı bize gönderin. İstediğiniz dile tercüme, kontrol ve onay süreçleri en hızlı ve profesyonel şekilde gerçekleştirelim.

Kızılay Tercüme Bürosu, pasaport tercüme desteği alabileceğiniz en doğru adres olma özelliği taşıyor. Bunun için hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]