Turkey Tercüme, dünyanın en popüler ve öğrenilmek istenen dilleri arasında yer alan İtalyancayla ilgili İtalyanca yeminli tercüman hizmetleri sunuyor.

İtalyanca İtalya başta olmak üzere Vatikan, San Marino, İsviçre gibi ülkelerde konuşuluyor. Dünyada yaklaşık 70 milyon kişinin resmi dil statüsünde konuştuğu bu dille ilgili çeşitli nedenlerden dolayı tercüme ihtiyacı ortaya çıkıyor.

Özellikle İtalya’nın uzun senelerdir dünya ticaretinde etkin rol alması çeşitli evrakların tercümesini gerektiriyor. Aynı zamanda dünya genelinde İtalya denizcilik, otomotiv, turizm ve futbolda çok aktiftir. Dolayısıyla bu alanlarda da İtalya diğer ülkelerarasında devamlı faaliyet halindedir.

İtalya vatandaşlarıyla Türkiye ve diğer ülke vatandaşlarının çeşitli alanlarda etkileşimi artırmaları için önce resmi makamlar tarafından istenilen belgeleri tamamlayıp teslim etmeleri gerekiyor. Ancak belgeler hazırlanırken gidilecek ülke tarafından tercümeleri istenebilir. Örneğin, İtalya’ya gitmek için Türkçe ya da başka dillerde hazırlanan vize ve pasaportun İtalyancaya tercüme edilmesi gerekebilir. Pasaport ve vize evrakları resmi nitelik taşıdığı için yeminli tercümanlar tarafından tercüme edilmesi gerekiyor.

İtalyanca Yeminli Tercüman Hizmetleri

İtalyanca yeminli tercüman, İtalyanca hazırlanan belgeleri müşteri talepleri doğrultusunda Türkçe ya da başka dillere tercüme ederler. Belgeler yeminli tercümanlar tarafından tercüme edilip notere onaylatıldığı için resmi statüye sahip olur. Tercüme edilirken belgelerin formu, kelime ve cümlelerin bütünlüğü bozulmaması çok önemlidir. Bunun içinde yeminli tercümanlarla çalışılması gerekiyor. Ayrıca tercümeye yorumda katılmamalıdır. Bu durumlara dikkat edilmezse belge resmi statüye sahip olmaz ve noter tarafından da tasdiklenmez.

Yeminli tercümanlar belgenin aslına uygun olarak tercümeyi yapar. Siz dilini kullanarak belgenin resmi olduğunu net şekilde ortaya koyarlar. İtalyanca yeminli tercümanlar tarafından tercümesi yapılan belgelere şöyle örnek verebiliriz;

 • Gelir tablosu
 • İkamet belgesi
 • Vergi levhası
 • Evlilik kayıt sureti
 • Pasaport
 • Vize
 • Diploma
 • Transkript
 • Mahkeme tebligatı
 • Mahkeme kararları
 • TOEFL sonuç belgesi
 • Kesin süreli çalışma izin belgesi
 • Adli sicil kaydı

Yukarıda sıralananlar tercümesi yapılan evrakların yalnızca birkaçıdır. Turkey Tercüme, resmi kurumlar tarafından istenen tüm evrakların tercümesini yapıyor.

İtalyanca Noter Onaylı Yeminli Tercüman

İtalyanca yeminli tercüman tarafından tercüme edilen evraklar notere onaylatıldıktan sonra tüm resmi kurumlar tarafından kabul edilir. Yalnız belgelerde yer alan bilgiler doğru değilse noter kesinlikle tasdiklemez. Böyle bir durumla karşılaşmamak için tercümanlarımız öncelikle tercüme edilecek belgeyi kontrol ederler. Belge sahibinden içerisindeki bilgilerin doğruluğuna dair onay aldıktan sonra tercüme işlemlerine başlarlar.

Noter onaylı yeminli tercümanlar, belgeleri tercüme ettikten sonra üzerine ıslak imza ve kaşeyi basarlar. Tercüme edilen evrakta mutlaka tercümanın adı ve soyadının da yazması gerekiyor. Tercüme süresi belgenin çokluğu ve kolay ya da zorluğuna göre değişiyor.

Tercümanlık büromuz üst düzeyde tercüme hizmetleri sunarak kurumlar tarafından evrakların hemen kabul edilmesini sağlıyor. Turkey Tercüme ile iletişime geçerek İtalyanca yeminli tercüman hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.