Yeminli Tercüman

yeminli tercüman

Turkey Tercüme, sunduğu yeminli tercüman hizmetleriyle tüm evraklarınızın resmi statü kazanmasını sağlıyor.

Yeminli tercümanlar, lisans eğitimlerini mütercim-tercümanlık ve dil bilimleri gibi bölümlerde tamamlarlar. Aynı zamanda yurt dışında çok uzun seneler yaşadıktan sonra Türkiye’ye gelip tercümanlıkta yapılabilir. Tercümanlık yapabilmek için yüksek dil bilgisine sahip olmak gerekiyor. Normal tercümanlığa kıyasla yeminli tercümanların yetki alanları daha çoktur.

Tercümanlar statülerine notere yemin ederek sahip olurlar. Normal tercümanlık yapan bir kişi, resmi kurumlarda işlem yapma yetkisine sahip olabilmek için noter huzurunda yemin eder. Noterden yetki aldıktan sonra izin tutanaklarıyla birlikte tercümanlık yapmaya başlarlar.

Yeminli tercüman olabilmek için ana dil ve bununla beraber minimum bir dili daha mükemmel şekilde bilmek gerekiyor. Yeminli tercümanlar hem konuşma hem de yazma açısından dili çok iyi bilmelidir. Tercüman, dil bilgisi ve imla kurallarına da çok iyi hakim olmalıdır.

Kaliteli Yeminli Tercüman Hizmetleri

Turkey Tercüme kaliteli yeminli tercüman hizmetleriyle karşınıza çıkıyor. Tercümanlarımız, müşteriyle anlaştığı zaman zarfı içerisinde kendisine verilen belgeleri hızlıca tercüme eder. Belgeleri tercüme ettikten sonra üzerine ıslak imza atar ve kaşe basar. Orijinal belgedeki terminolojik anlatım ve ifadeler aynı şekilde hedef dile tercüme edilen belgelerde de aktarılır. Özellikle ana belge içerisinde yer alan şu bilgilerin doğru şekilde tercüme edilen belgede de yer almasına dikkat edilmeli;

  • İsim,
  • soy isim,
  • Sayı,
  • Tarih,
  • Miktar,

Yeminli tercüman yalnızca belgeyi tercüme etmekle kalmaz aynı zamanda tercümesini yaptığı belgelerin resmi nitelik kazanması içinde uğraşır. Noter tarafından tasdiklenen yeminli tercümanların en önemli özelliği, kişisel bilgileri gizli tutma yetenekleridir. Tercümanlar; akademik belgeler, mahkeme kararları, şirket kuruluş belgeleri, ikamet adresleri, sözleşmeler vb. birçok belgenin kolayca tercümesini yapıp noter tarafından tasdiklenmesini sağlar.

Yeminli tercüman olmak için T.C. vatandaşı olma şartı aranmaktadır. Notere dili ya da dilleri anadilleri gibi bildiklerini sertifika/diploma gibi belgelerle ispatladıktan sonra yeminli tercüman unvanına sahip olurlar. Tercümanlık büromuz, sahip olduğu yeminli tercüman kadrosuyla huzurunuza çıkıyor. Tüm dillerde teknik ifade ve anlam bütünlüğüne dikkat ederek tercüme gerçekleştiriliyor.

İşletmeler için Tercümandan Hizmet Almanın Önemi

Yeminli tercüman hizmetlerimizden farklı iş kollarında faaliyet gösteren firmalarımızda yararlanabilir. Bu hizmetimizi sunan tercümanlarımız, yüksek dil yeteneğine sahiptir. Aynı zamanda öz disiplin ve güvenilir yapılarıyla birçok ithalat/ihracat firmalarının tercüme işlemlerini gerçekleştiriyor. Noterin yetkilendirdiği tercümanlarımız, çoklu iş tanımlamalarına çok hakimlerdir. Bundan dolayı her alanda faaliyet gösteren işletmelerin belgelerini kaynak dilden hedef dile tercüme ederler.

Tercümeleri gerçekleştirirken detaylara da çok dikkat ederler. Detay odaklı çalıştıkları için tercümede küçük bir hata olması dahi mümkün değildir. Sizde her türlü tercüman hizmetlerimizden yararlanmak için Turkey Tercüme ile iletişime geçebilirsiniz.

Blog

Yeminli Tercüman

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Yeminli Tercüman – Yeminli Mütercim Tercüman

Yeminli Mütercim Tercüman

Yeminli Tercüman

Yeminli Mütercim Tercüman hizmeti Türkiye Noterliklerinde Noter huzurunda yemin etmiş ve Noterlik tarafından “Tercüman Yemin Tutanağı” düzenlenmiş deneyimli Yeminli Tercümanları ile sağlanmaktadır.

Ankara Yeminli Tercüman

Turkey Tercüme ve Danışmanlık Hizmetleri deneyimli Noter Onaylı Yeminli Tercüman kadrosu ile Ankara‘da birçok dilde sizlere çeviri hizmeti sunmaktadır. Turkey Tercüme ve Danışmanlık Hizmetlerinin Ankara, Antalya, Denizli, İstanbul, İzmir, Mersin başta olmak üzere birçok noterlikte yemini olan Yeminli Mütercim Tercümanı bulunmaktadır.

Kızılay Yeminli Tercüman

Turkey Tercüme ve Danışmanlık Hizmetleri deneyimli Yeminli Tercüman kadrosu ile Kızılay’da birçok dilde sizlere çeviri hizmeti sunmaktadır. Turkey Tercüme ve Danışmanlık Hizmetlerinin Kızılay/Çankaya başta olmak üzere Ankara’nın birçok noterliklerinde yemini olan Yeminli Mütercim Tercümanı bulunmaktadır.

Yeminli Tercüman Fiyatları – Yeminli Çevirmen

Yeminli tercüman fiyatları, yeminli çevirmen ücretleri hedef dil ve tercüme işlemi yapılacak belgenin kelime yoğunluğuna göre değişmektedir. Çeviri işlemi gerçekleştireceğiniz belgelerinizi bize whatsApp veya e-Posta aracılığı ile göndererek teklif alabilirsiniz.

Hemen teklif isteyin!

Yürüttüğümüz tüm süreçlerde uygun maliyetli, hızlı ve zamanında teslimat yapabilmek maksadıyla uygun altyapı kullanmaya gayret gösteriyoruz. Bugüne kadar göstermiş olduğunuz ilgi ve anlayıştan dolayı teşekkür ederiz. Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek güncel duyuru ve etkinliklerimizden haberdar olabilirsiniz.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]