Turkey Tercüme tarafından İran, Tacikistan, Afganistan ve Özbekistan’da konuşulan Farsçayla ilgili Farsça yeminli tercüman hizmetleri sunuluyor.

Bahsedilen ülkelerde yaşamını sürdüren ortalama 100 milyondan fazla kişi, anadil olarak Farsça konuşuyor. Ayrıca Hindistan, Pakistan vb. nüfusun çok olduğu ülkelerde de Farsça konuşulmaktadır. Dolayısıyla bu verilerden yola çıkarak dünyada en çok konuşulan diller arasında Farsçanın olduğunu da söyleyebiliriz. Bu durumda otomatik olarak tercüman ve tercüme gibi kavramların önemini artırıyor.

Dünyada konuşulan diller arasında öğrenilmesi zor olanlardan biri de Farsçadır. Bundan dolayı Farsçayı öğrenmek yerine tercüme hizmeti almak daha mantıklı olur. Üniversitelerin mütercim-tercümanlık ya da dil bölümlerini bitirip notere yemin ederek onay alan yeminli tercümanlara resmi belgeler tercüme ettirilebilir. Aynı zamanda Farsça dil kurslarına giderek dili anadil seviyesinde öğrenen kişilerde notere yemin edip onay aldığında yeminli tercüman olabiliyor. Yeminli tercümanlar normal tercümanlara kıyasla daha yüksek dil bilgisine sahiptir.

Farsça Yeminli Tercüman Hizmetleri

Farsça yeminli tercüman, resmi kurumlara verilmek üzere hazırlanan tüm belgelerin tercümesini yaparak sonrasında notere tasdikler. İhtiyaç durumunda kaymakamlık ve valiliklerden alınan apostil onayı süreçlerini de takip eder.

Farsça yeminli tercümanlar tarafından imzalanıp kaşelenen resmi evraklar, tüm kamu kurumlarında geçerlidir. Yalnız burada bilgilerin doğru olup olmadığına çok dikkat edilmesi gerekiyor. Bu sebeple tercüme işlemine geçmeden evvel mutlaka evraklardaki bilgiler kontrol edilir.

Turkey Tercüme, geniş dil bilgisine sahip tercümanlarla yeminli tercümanlık hizmetlerini yürütüyor. Profesyonel Farsça yeminli tercümanlar tarafından verilen hizmetler sayesinde büyükelçilik, konsolosluk, bakanlıktaki tüm işlemleri hızlıca halledebilirsiniz. Dilediğiniz zaman zarfında tercümanlık büromuza ulaşarak Farsça yeminli tercümanlık hizmeti talebinde bulunabilirsiniz. Tercümanlık büromuz, 7/24 hizmetinizde size en doğru hizmeti vermek için çalışıyor.

Farsça Noter Onaylı Yeminli Tercüman

Farsça yeminli tercüman, noter onaylı olarak belgelerin tercümesini gerçekleştiriyor. Yalnız noter yeminli tercüman, tercüme ettiği belgeleri onarlarken 2 farklı yöntem kullanmaktadır. 2 farklı yöntemden hangisi o an uygunsa ona göre tercüme işlemi gerçekleştirir. İlk yöntemde Farsça yeminli tercüman, belgeleri tercüme ettikten sonra notere onaylanması için gönderir. Noterde aynı gün, yeminli tercüman tarafından tercümenin yapıldığını doğrulayıp onaylama işlemini gerçekleştirir.

Diğer yöntemdeyse tercüman federasyonu ve Farsça yeminli tercüman, belgelerin tercümesini onaylar. Bu tercüme belgesinin üzerinde tercümanın kendi ismi, imzası ve kaşesi yer alır. Tercüman federasyonu tarafından onaylanan belgelereyse federasyon bir kod verir. Böylelikle her iki adımda da belgeler resmi kurumlar tarafından kabul edilebilir.

Yeminli tercümanlık tarafından gerçekleştirilen tüm bu noter onayı işlemleri, kişiye zaman kazandırır. Tercümesi yapılan belgelerin resmi kurumlar tarafından kabul edilmeme durumları ortadan kalkar. Resmi işlemleri kolaylaştırıp hem zaman hem de ekonomik açıdan kişilere avantaj sağlıyor.

Turkey Tercüme ile iletişime geçerek detaylı olarak Farsça yeminli tercüman hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.