Turkey Tercüme, birçok resmi nitelik taşıyan belgeyi olduğu gibi doğum belgesi tercüme hizmetleri de veriyor.

Doğum belgesi, dünyaya gelen çocukların doğduğunu resmi olarak gösteren belgedir. Bir çocuk doğduktan sonra yasal olarak mutlaka nüfus kütüğüne kayıt edilmesi gerekiyor. Doğum belgesi içerisinde bebekle ilgili bilgiler yer alır.

Başka ülkelerde evlenme, oturma izni alma gibi hususlarda doğum belgesi gerekiyor. İl ya da ilçe müdürlüklerine gidilerek ücretsiz olarak doğum belgesi alınır. Yurtdışında yaşayanlar doğum belgesini konsolosluk ya da büyükelçiliklerden alabilir. Doğum belgesi yurtdışında kullanılacaksa apostilli doğum belgesi şeklinde düzenlenmesi gerekiyor. Yurt dışına çıkmak isteyen kişiler mutlaka doğum belgesini tercüme ettirmelidir.

Noter Onaylı Doğum Belgesi Tercümesi

Yurt dışında kullanılmak üzere hazırlanan doğum belgesi tercümesi, yeminli tercümanlar tarafından hazırlanmaktadır. Yeminli tercümanlar doğum belgesini tercüme ettikten sonra noter onayı sunarlar. Noter tarafından tasdiklendikten sonra kaymakam ya da valiliklerde apostillenir. Apostil onayı da alan doğum belgesi tercüme belgesi, yurt dışına giderken istenen belgelerin içerisine koyulur.

Doğum belgesinde kişiye ait özlük bilgileri yer alır. Doğum belgesinin içerisindeki özlük bilgiler, noter doğum belgesi tercümesi sayesinde resmi kurumlara ibraz ettirilir. Aynı zamanda doğum belgesinin içerisinde yer alan özlük bilgilerin kesinlikle tercüman ve kontrolü sağlayan ekip dışında paylaşılmaması gerekiyor.

Çok dilli ve uluslararası niteliğe sahip olan doğum belgesindeki bilgilerin doğru olup olmadığı tespit edilip sonrasında tercüme işlemine başlanır. Bilgilerdeki ufak bir yanlışlık başvurunun reddedilmesine neden olabilir. Bundan dolayı tercüman mutlaka tercümeye başlamadan önce müşteriden bilgilerin doğruluğunu kontrol etmesini ister. Aynı şekilde doğum belgesi tercüme edildikten sonra da hem büromuzun özel kontrol ekibi hem de müşteri tarafından kontrol edilir. Belge detaylı kontrol edildikten sonra noter ve apostil onayına gönderilir.

En Yakın ve Kaliteli Doğum Belgesi Tercüme Bürosu

Doğum belgesi tercümesi için en yakın ve kaliteli tercümanlık bürosu arayışı içerisinde olanlar Turkey Tercüme ile iletişime geçebilir. Ayrıca büromuz, uygun fiyat garantisiyle doğum belgelerinin tercümesini gerçekleştiriyor.

Müşteriyle anlaşılan zaman zarfı içerisinde tercüme işlemleri gerçekleştirilerek teslim edilir. Doğum belgesi tercüme fiyatları, tercümenin sayfa sayısı ve kaynak dille hedef dile göre değişkenlik gösteriyor. Tercümanlık büromuz yalnızca Ankara’da yaşayan insanlara hizmet vermiyor. Türkiye’nin birçok yerindeki insanlarında doğum belgelerini tercüme ediyor. Büromuza gelmeden WhatsApp, mail gibi iletişim noktalarından doğum belgesini gönderebilirsiniz.

Doğum belgesi tercümesi, resmi belge olma özelliği taşıdığı için yeminli tercümanlar tarafından tercüme edilmelidir. Normal bir tercüman tarafından tüm kurallara uyularak tercüme edilse dahi belge resmi nitelik taşımaz. Dolayısıyla kurumlar tarafından da reddedilir. Bu sebeple doğum belgelerinin tercümesi için mutlaka noter onaylı tercümanlık bürolarıyla anlaşılmalıdır. Turkey Tercüme ile irtibata geçerek doğum belgesi tercümesi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.